wtorek, 9 kwietnia 2013

Rajdowcy ze "Ślązaka" zainaugrowali nowy sezon

W niedzielę, 7 kwietnia w Kuźni Raciborskiej odbyła się piąta edycja Amatorskiego Rajdu Samochodowego zorganizowanego przez Automobilklub "Ślązak" z Rydułtów. >>>Zobacz video i zdjęcia>>>




Tegoroczne wyścigi miały się odbyć na trzech trasach, jednakże ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia trzeciej trasy wyścigu, która miała odbyć się w Siedliskach. Rajd - wzorem poprzednich lat - odbył się więc na dwóch odcinkach specjalnych: krótszym, wynoszącym 1200 m (ul. Tartaczna, Górnicza, Kolejowa w Kuźni Raciborskiej) i dłuższy, liczący 1600 m (ul. Browarna - pod wałem - trasa Budziska-Siedliska).


Na starcie pojawiło się 55 załóg, wśród których dominowali kierowcy z woj. śląskiego. Nie zabrakło jednak przedstawicieli opolszczyzny (Kędzierzyn-Koźle, Opole, Brzeg), jak i rajdowców zza południowej granicy.


Wyniki V ARS przedstawiały się następująco:

Klasyfikacja generalna:

I. Damian Kostka/Marcin Mąka (Suzuki Swift)
II. Witold Świerczek/Agnieszka Barteczko (Suzuki Swift)
III. Mateusz Glenc/Mariusz Marek (Citroen Saxo)

Klasa 1 (do 1300 cm3):

I. Damian Kostka / Marcin Mąka (Suzuki Swift)
II. Witold Świerczek / Agnieszka Barteczko (Suzuki Swift)
III. Tomasz Sanecznik / Judyta Sanecznik (Suzuki Swift)

Klasa 2 (1301-1600 cm3):

I. Mateusz Glenc / Mariusz Marek (Citroen Saxo)
II. Andrzej Szewczyk / Patryk Broda (Mazda 323)
III. Patryk Siąkała / Mariusz Batko (Peugeot 106)

Klasa 3 (1601-2000 cm3):

I. Wojciech Bryła / Katarzyna Pyś (Citroen Xara)
II. Ireneusz Łasa / Janusz Łasa (Opel Kadett)
III. Szymon Skowroński / Paweł Somerlik (Opel Astra)

Klasa 4 (Open):

I. Przemysław Mendrek / Krzysztof Mendrek (Mitsubishi Lancer)
II. Andrzej Rduch / Dawid Strzębała (Audi 90)
III. Marek Szpunar / Grzegorz Hutyra (BMW)

Klasa 5 (Fiat):


I. Daniel Opioła / Bartosz Gaura (Fiat 126p)
II. Robert Pakuła / Ewelina Pakuła (Fiat 126p)
III. Piotr Płaczek / Wojciech Płaczek (Fiat 126p)

Klasa RWD:

I. Marek Szpunar / Grzegorz Hutyra (BMW)
II. Tomasz Kowalczyk / Agnieszka Sójka-Kowalczyk (BMW)
III. Łukasz Wolny / Witold Łączak (BMW 328)


Bartosz Kozina

2 komentarze:

Michał Cieplik pisze...

przyjemnie by się czytało wyniki gdyby opublikowano jeszcze bolid którym podróżowali zawodnicy

Anonimowy pisze...

Filmik z fotek z rajdu http://www.youtube.com/watch?v=0Pr6x8TSzt0

Prześlij komentarz