23 kwietnia 2024

Przy kawie i ciastku. Emerytowani pracownicy Rafametu spotkali się w restauracji "Nad Rudą"

W środę, 17 kwietnia w restauracji "Nad Rudą" w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli emerytowani pracownicy kuźniańskiej Fabryki Obrabiarek Rafamet.


Jak podkreśla Anna Kosubek, to nie pierwsze tego typu spotkanie. Byli "rafametowcy" w celu powspominania dawnych czasów zbierają się kilka razy do roku. Terminy nie są ustalone "na sztywno". Wszystko uzależnione jest od rozmaitych czynników, takich jak czas czy humor.


Ubiegłotygodniowe spotkanie odbyło się w nieco okrojonym składzie z uwagi na śmierć jednego z byłych pracowników zakładu, który również niejednokrotnie był uczestnikiem takich zebrań. W środę do kuźniańskiego lokalu przy ul. Klasztornej 9 przyszło w sumie 10 osób pracujących swojego czasu na dziale obróbki, magazynu i montażu.


W spotkaniu udział wzięli: Norbert Czyszczoń, Czesław Rudziński, Jan Bienia, Andrzej Kordus, Maria Łazinka, Maria Sekuła, Edeltrauda Wysłuch, Anna Kosubek, Antonina Krukowska i Zofia Rudzińska. - Choć dziś skład nieco mniejszy, to zawsze miło się spotkać i powspominać czasy, które przeżyliśmy wspólnie w pracy, zarabiając na chleb i życie - mówi nam A. Kosubek.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz