08 kwietnia 2013

Czerwone Jaszczurki wystąpiły w Kuźni Kultury

W niedzielny wieczór, 7 kwietnia na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się koncert rybnickiej kapeli pn. Red Lizards. >>>Zobacz video>>>

Grupa na scenie MOKSiR-u pojawiła się po raz drugi, jednakże przed kuźniańską publicznością oficjalnie zaprezentowała się po raz pierwszy. Na scenie naszego domu kultury muzycy pojawili się miesiąc temu w celu odbycia próby swego koncertu. Jak podkreślił na wstępie dyrektor Michał Fita - zespół postanowił wykorzystać naszą przestrzeń, by ją nieco ożywić, a tym samym - samemu się zgrać.

 

Zespół określa się mianem salonowych jaszczurek. Choć grupa pochodzi z Rybnika, to muzycy zamieszkują różne miejscowości województwa śląskiego. Inspiracje dla swej muzyki czerpią z rozmaitych źródeł. Dominującym stylem jest jednak funky i jazz. Są finalistami Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. Na repertuar składają się głównie utwory autorskie, choć nie brak i coverów.


Formacja zagrała w dziesięcioosobowym składzie, w którym znaleźli się: Jacek Łępicki (conga), Adam Kuś (trąbka), Karol Urbański (puzon), Michał Strycharczyk (waltornia), Tomasz Manaj (perkusja), Marek Rusinowski (klawisze), Wojtek Łępicki (bas), Michał Husak (gitara), Natalia Sulwierska (chórki) i Agnieszka Król (wokal).

Tekst i video: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz