24 czerwca 2024

Bez zmian na stanowiskach sołtysów w Rudzie i Jankowicach

Dobiegają końca zebrania sołeckie w Gminie Kuźnia Raciborska. 18 czerwca takowe odbyło się w Rudzie, a 19 czerwca w Jankowicach. W ich wyniku Przemysław Hawro (Ruda) i Norbert Gacka (Jankowice) będą sprawować funkcję sołtysa do 2029 r.


Pracę sołtysów wspomagać będzie rada sołecka wybrana spośród mieszkańców. W Rudzie będą to: Łukasz Groborz, Szymon Groborz, Jan Hawro, Patryk Mikołajek, Erwin Pieruszka i Rafał Żemełka.

Natomiast skład rady sołeckiej Jankowic tworzyć będą: Radosław Belkius, Henryk Gancorz, Leszek Granieczny, Mirosław Kłoda, Zbigniew Muras, Jan Procek, Robert Rabiega, Gabriela Rzepka, Roman Szendzielorz, Zygfryd Sznajder, Radosław Zawadzki i Konrad Zięć.

Po lewej - sołtys Rudy Przemysław Hawro, z prawej - Norbert Gacka - sołtys Jankowic

Według statutu jednostek sołectwa kadencja sołtysa i rady sołeckiej rozpocznie się 1 lipca 2024 r. i potrwa 5 lat.

Przypomnijmy, że wciąż nierozstrzygnięte zostają wybory w Turzu, gdzie zebranie odbyło się 12 czerwca (pisaliśmy o tym >>>TUTAJ<<<) i Rudzie Kozielskiej (13 czerwca). W tym ostatnim przypadku nikt nie wyraził chęci kandydowania na stanowisko sołtysa (obecna szefowa wsi Gizela Górecka nie stara się o reelekcję). Ponowne wybory w obu jednostkach zarządzone zostały na poniedziałek, 24 czerwca (Ruda Kozielska) i wtorek, 25 czerwca (Turze). Jak będzie tym razem? Wkrótce się przekonamy.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz