16 maja 2024

Samorządowcy z Kuźni i Slezkych Rudoltic dyskutowali o rozwoju kolei wąskotorowej

13 maja w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie burmistrza Wojciecha Gdesza z delegacją z Republiki Czeskiej - Burmistrzem Gminy Slezské Rudoltice Mojmírem Pargačem oraz przedstawicielami stowarzyszenia Osoblažská ŭzkorozchodná dráha o.p.s.

 

Tematem przewodnim spotkania - jak czytamy na stronie kuźniańskiego magistratu - była wspólna realizacja projektu z programu Interreg Czechy - Polska  2021-2027 "Wąskim torem od przeszłości do przyszłości", na który partnerzy projektu pozyskali dofinansowanie w wysokości 1.566.808,19 euro.


- W ramach projektu na terenie kolejki wąskotorowej w Rudach zostanie poddany termomodernizacji budynek socjalno-sanitarny oraz budynek dyspozytorni wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej. Odbudowana zostanie ponadto zabytkowa wiata drewniana, powstanie nowy parking, a muzeum kolejnictwa wzbogaci się o nowy zabytkowy tabor kolejowy, który po kompleksowej renowacji, stanie się magnesem przyciągającym do Rud nie tylko miłośników kolejnictwa - donosi ratusz.

UM Kuźnia Raciborska; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz