29 kwietnia 2024

Uczennice z kuźniańskiej szkoły zadebiutowały w Radiu Vanessa

W niedzielę, 28 kwietnia Julia Tatarczyk (4b) i Jessica Szarek (6b) - na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zadebiutowały na antenie raciborskiego Radia Vanessa w programie Piotra Scholza.


Jak czytamy w informacji zamieszczonej przez szkołę w mediach społecznościowych - zaproszenie do udziału w  audycji otrzymały od znanego prezentera Piotra Scholza, który docenił ich występ na Biesiadzie Śląskiej organizowanej w lutym przez Zarząd Osiedla Stara Kuźnia i kuźniańską placówkę oświatową. Dziewczyny od wielu lat występują z sukcesami w konkursach recytatorskich i w radiu zaprezentowały swoje śląskie monologi. Pokazały, że język śląski żyje również w młodym pokoleniu i warto dbać o tradycje "z tej ziemi".

Julii i Jessice w rozmowie na antenie radiowej towarzyszyły wicedyrektor szkoły Bożena Zamkotowicz, inicjatorka Biesiady Śląskiej, a zarazem przewodnicząca zarządu "Osiedle Stara Kuźnia" Maria Wyszomierska oraz sołtys Turza Marcelina Waśniowska.

- Dziękujemy uczennicom, że dzieląc się swoim talentem, tak pięknie reprezentowały naszą szkołę, Gminę Kuźnia Raciborska i naszą śląską ziemię. Przed nimi dużo pracy, bo mają zaproszenie na kolejne występy - informuje kuźniański Wawrzynek.

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz