07 marca 2024

Kotłownia jak laboratorium. Szkoła w Budziskach ma nowy piec

We wtorek, 5 marca w budynku użytkowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Budziska mieszczącym Społeczną Szkołę Podstawową i Społeczne Przedszkole odbyła się wizytacja wyremontowanej przez gminę kotłowni.

 

Jak informuje burmistrz Paweł Macha, zostało wymienione źródło ciepła na kocioł, który umożliwia korzystanie z pelletu drzewnego oraz zrębki drzewnej. Remontowni został poddany także komin. Zadanie wykonano ze środków Gminy Kuźnia Raciborska przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (dofinansowanie: 94 110,00 zł; całość kosztów: 233 392,50 zł).


- To kolejny budynek (po przedszkolu w Rudach, OSP w Kuźni Raciborskiej i świetlicy/OSP w Jankowicach) użyteczności publicznej w Gminie Kuźnia Raciborska, w którym zainstalowano piec na ten rodzaj paliwa. Jest to także kontynuacja długofalowej polityki gminy mającej na celu samowystarczalność energetyczną - zaznacza włodarz, przypominając jednocześnie, że jeszcze w 2024 r. planowane jest rozpoczęcie produkcji tego opału.


- Nowa kotłownia w budynku szkoły wygląda jak laboratorium. Jest czysto i jasno, a przede wszystkim ciepło, bezpiecznie i ekologicznie, a z komina się już się nie dymi - podkreśla szef gminy.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz