22 marca 2024

Gmina podpisała przedwstępną umowę na użytkowanie działek i prawo własności hali po dawnych warsztatach szkolnych

W czwartek, 21 marca w kancelarii notarialnej podpisano umowę przedwstępną na użytkowanie wieczyste działek i prawo własności hali po byłych warsztatach szkolnych znajdujących się na terenie Fabryki Obrabiarek Rafamet S.A.


- Obiekt ten  - informuje magistrat - posiada 1 299 m2 przestrzeni użytkowej z zapleczem socjalnym. Część socjalna budynku przeszła kapitalny remont przeprowadzony przez Gminę w celu stworzenia pracownikom ZGKiM godnych warunków. Hala znajduje się na działkach o powierzchni 0,3875 ha. Obszar można zobaczyć na opublikowanym niedawno filmie >>>TUTAJ<<<. Dzięki uprzejmości Zarządu fabryki na czele z prezesem E. Longinem Wonsem, ZGKiM korzystał z tej lokalizacji już od 2021 r.

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym przez urząd w mediach społecznościowych, był to ostatni element uporządkowania przestrzeni przy ulicy Słowackiego i Powstańców. Dzisiaj w miejscu dawnej bazy ZGKiM powstaje parking.


- Kolejnym przykładem współdziałania z firmą Rafamet - pisze dalej ratusz - jest współpraca przy gazyfikacji gminy. W krótkiej perspektywie czasu firma zastąpi piece węglowe tym nowym, bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz