22 marca 2024

20 lat w UE i 25 lat w NATO. XVII Debata Oksfordzka w świetle dwóch ważnych rocznic

Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej pierwszy dzień wiosny spędziła na tradycyjnej debacie oksfordzkiej. Tym razem skupiliśmy się na temacie rocznicowym: 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz 25 lat członkostwa w NATO. Czy było warto?


Uczniowie rozpatrywali problem z punktu widzenia bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, ochrony środowiska i problemów w rolnictwie. Zastanawiali się również nad przyszłością tych organizacji. Trudny temat, z którym borykali się uczniowie, sprowokował przy okazji dyskusję wśród zaproszonych gości. Po przedstawieniu argumentów obu stron, publiczność w głosowaniu odpowiadała na pytanie: Czy było warto? Większość publiczności uznała, że nie było warto.


Za stronę merytoryczną debaty odpowiadali Arkadiusz Mróz i Kazimierz Szczepanik. Oprawę artystyczną (występ szkolnego chóru) przygotowała Maria Minko. Scenografią zajęła się Stella Kotula. Całość dopinała Sabina Chroboczek-Wierzchowska.


W debacie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 SP im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej: Hanna Panol, Karol Bienia, Małgorzata Pieruszka, Igor Wójcik, Magdalena Mróz, Wiktoria Morciniec, Wiktoria Gajewska, Julia Tomczak, Sara Janosz, Hanna Jankowska, Helena Kojder, Błażej Rogalski i Justyna Tomczak.


Rejestracją filmową wydarzenia zajął się Mikołaj Walas-Lichota.

Relację nadesłał Arkadiusz Mróz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz