08 lutego 2024

Robert Pabian p. o. dyrektora RDLP w Katowicach

Odwołany w sierpniu 2020 r. z funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskiej Robert Pabian, w piątek, 2 lutego otrzymał nominację na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.


Przez ostatnie trzy lata R. Pabian pracował jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie. Powołania na nowe stanowisko dokonał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Witold Koss.

Z Lasami Państwowymi Robert Pabian związany jest od 1995 r. W latach 1992-1995 pracował w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Krakowie na stanowiskach: stażysta, st. asystent taksatora i taksator.

Jak czytamy na stronie RDLP w Katowicach, R. Pabian zawodową karierę w LP zapoczątkował w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie, gdzie pracował m. in. na stanowiskach: specjalisty ds. zagospodarowania lasu, inżyniera nadzoru, starszego specjalisty ds. koordynacji Systemu Informatycznego Lasów Państwowych i produkcji szkółkarskiej oraz zastępcy nadleśniczego. Szefem nadleśnictwa został w 2014 r. Funkcję tę sprawował do sierpnia 2020 r. W grudniu tego samego roku objął stanowisko inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie.

- Robert Pabian - informuje dalej komunikat katowickiej RDLP - jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Genetyki i Selekcji Drzew Leśnych na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu przedsiębiorczego zarządzania organizacją w Szkole Głównej Handlowej.

Nowego dyrektora powitali przedstawiciele załogi RDLP. W trakcie spotkania R. Pabian wyraził nadzieję na dobrą współpracę oraz wspólną realizację wielu zadań stojących przed leśnikami w najbliższej przyszłości oraz odbudowy pozytywnego wizerunku leśnika w społeczeństwie.

oprac. BK; fot. RDLP w Katowicach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz