04 września 2023

"Klasa z drewna". Projekt kuźniańskiej szkoły w gronie najlepszych w kraju

Miło nam poinformować, że projekt przygotowany dla Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej w konkursie "Klasa z drewna" zorganizowanym przez Lasy Państwowe znalazł się gronie najlepszych.

 

Sukces cieszy tym bardziej, że do konkursu zgłoszonych zostało aż 106 projektów z terenu całego kraju.

- Celem konkursu - jak czytamy na stronie internetowej kuźniańskiego ratusza - jest propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Główne założenia konkursu to przedstawienie oryginalnych projektów, które będą promować leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia szkoły.


Projekt został przygotowany we współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka. W ramach projektu powstanie miasteczko ruchu drogowego dla rowerów, gry podwórkowe, a także powstaną ścieżki edukacyjne z wiatą drewnianą (zielona klasa) oraz zostaną dokonane nasadzenia drzew i krzewów.

Zdjęcie w większej rozdzielczości dostępne >>>TUTAJ<<<

Do realizacji pomysłu jeszcze trochę czasu, niemniej jednak wraz z informacja opublikowano koncepcję zagospodarowania terenu w ramach ww. projektu. - Z niecierpliwością czekamy na uroczyste otwarcie i obiecujemy relacjonować postęp w pracach - informuje urząd.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz