06 sierpnia 2023

Wojewoda Jarosław Wieczorek z wizytą w Kuźni Raciborskiej

W poniedziałek, 31 lipca z roboczą wizytą w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej gościł wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, któremu towarzyszyli posłowie, senatorowie i samorządowcy. Gospodarzem spotkania był burmistrz Paweł Macha.

 

W spotkaniu uczestniczyli również: sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, senator Ewa Gawęda, poseł Adam Gawęda, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, zastępca burmistrza Wojciech Gdesz, sekretarz Roksana Pytlik, przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Gerard Depta, a także zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Ilona Wróbel.

W trackie wizyty, którą przeprowadzono w magistracie, rozmawiano na temat zrealizowanych inwestycji w gminie, pozyskanych środkach zewnętrznych, realizacji dużych projektów (PSZOK) oraz planach na przyszłość. Włodarz zaprezentował ponadto gościom film o Gminie Kuźnia Raciborska, a następnie zaprosił na wizytę w terenie.


Goście udali się najpierw na nowo wybudowaną drogę biegnącą od ul. Topolowej do ul. Strażackiej, a następnie przeszli na ul. Bema, gdzie odbyła się konferencja prasowa. Wizytę zakończyła prezentacja autobusu szkolnego zakupionego ze środków rządowych.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz