26 lipca 2023

Włodarze zrzeszeni w Klubie Kibiców Śląskich Miast omówili strategię działania na nowy sezon rozgrywkowy

W poniedziałek, 24 lipca w Klubie Biznesu Areny Zabrze odbyło się spotkanie władz Miasta Zabrza, klubu Górnik Zabrze oraz gmin zrzeszonych w programie partnerskim Klub Kibiców Śląskich Miast. Przypomnijmy, że jednym z partnerów jest Gmina Kuźnia Raciborska.


- Celem spotkania - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej - było omówienie dotychczasowej współpracy oraz przedstawienie nowych propozycji współdziałania. Gminę reprezentował burmistrz Paweł Macha. Najważniejszym punktem programu było losowanie meczów partnerskich, czyli wybór spotkania, w którym dzieci z naszej Gminy będą wyprowadzały zawodników na murawę.

Jak donosi magistrat, nie udało się - pomimo starań włodarza - wylosować Wielkich Derbów Śląska (Górnik Zabrze kontra Ruch Chorzów). Tym razem Kuźnia Raciborska wspólnie z miastem Rydułtowy będzie partnerem meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław. Wstępnie mecz został zaplanowany na 13 kwietnia 2024 r. Ostateczna data zostanie podana przez ekstraklasę.

W ramach umowy z klubem, podobnie jak w poprzednich latach, kibice z naszej gminy będą mogli skorzystać ze zniżek i na żywo podczas spotkania kibicować trójkolorowym. Przed samym spotkaniem, zgodnie z deklaracją władz Górnika, odbędzie się również wizyta przedstawicieli klubu celem spotkania i promocji meczu partnerskiego.

- Już dziś zapraszamy do zarezerwowania wolnego czasu w drugi weekend kwietnia przyszłego roku i wspólnego wyjazdu na mecz - pisze kuźniański ratusz.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz