16 lipca 2023

Firma Solpak buduje zakład na Tartacznej

W czwartek, 13 lipca odbyło się oficjalne otwarcie budowy nowej inwestycji. Przy ulicy Tartacznej w Kuźni Raciborskiej nowy zakład buduje firma Solpak, która działa na rynku producentów żywności i dodatków do żywności.

 

W informacji zamieszczonej na stronie Urzędu Miejskiego czytamy: - Ugruntowana pozycja na krajowym rynku, wieloletnie doświadczenie i rozwój stawia firmę w czołówce dostawców bułki tartej, panierów oraz systemów panierujących. Produkty Solpak trafiają do wielu znanych firm produkujących produkty spożywcze, marketów, hoteli i restauracji, a także hurtowni. Nieodzownym elementem obszaru działania firmy jest także kooperacja z centrami dystrybucyjnymi wielu znanych sieci handlowych w Polsce.

Nowa firma - jak zaznacza magistrat - powstanie na działce o powierzchni 10 tys. m2. Zagospodarowanie terenu obejmuje budowę hali produkcyjno-magazynowej i budynku biurowego. Zakończenie prac w pierwszym etapie przewidziane jest na luty 2024 r., natomiast drugi etap ma się zakończyć w lipcu 2024 r.


- W nowo powstającym zakładzie zatrudnienie znajdzie 20 osób. Poszukiwani są pracownicy produkcji, operatorzy maszyn i linii produkcyjnej, pracownicy magazynu, a także osoby do działów utrzymania ruchu, logistyki, zakupów, kontroli jakości, technologii, marketingu oraz działu handlowego. Rekrutacja jest otwarta, firma poszukuje pracowników, którzy mogliby rozpocząć doszkalanie się i podjąć pracę jeszcze w aktualnej siedzibie - podkreśla kuźniański ratusz.

W rozpoczęciu nowej inwestycji i symbolicznym "wkopaniu pierwszej łopaty" udział wziął burmistrz Paweł Macha, przewodniczący Rady Miejskiej Gerard Depta i radny Maciej Kriwieniok. Obecni byli ponadto wykonawcy, koordynatorzy, partnerzy oraz przedstawiciele firmy.

oprac. BK; fot UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz