05 czerwca 2023

Rok Kopernika w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach

W związku z obchodami Roku Kopernika, w minionym tygodniu w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach odbył się cykl warsztatów i spotkań związanych z Księżycem, Kosmosem i całą galaktyką.

 

Pierwszą z podjętych inicjatyw była prezentacja o słynnym Mikołaju Koperniku. Poznaliśmy jego sylwetkę oraz przekonaliśmy się, że może inspirować jako człowiek wielu dziedzin.


Następnie w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mieliśmy okazję snuć kosmiczne marzenia oraz poznaliśmy różne sposoby, jak je spełnić. Wykonaliśmy również plakaty na temat Układu Słonecznego, które potem prezentowaliśmy całej społeczności szkolnej.


Niewątpliwie największą atrakcją cyklu spotkań o astronomii był wieczór na Księżycu z astronomami z grupy Astrohunters. Podczas spotkania próbowaliśmy uzyskać odpowiedzi na takie pytania jak: Czy Księżyc jest z sera? Czy istnieją inne cywilizacje? Czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu?


Wysłuchaliśmy wykładu, obejrzeliśmy film o Księżycu oraz dowiedzieliśmy się, jak działa teleskop i za jego pomocą obserwowaliśmy gwieździste niebo.


Pragniemy w tym miejscu podziękować naszym gościom za fantastyczny wieczór, który rozwiał nasze wszelkie wątpliwości. Był to magiczny czas, pełen niezapomnianych wrażeń.


Wszystkim tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat najnowszych działań NASA polecamy tę stronę.


W ramach obchodów Roku Kopernika czeka nas jeszcze Kosmiczne Disco, na które zapraszamy, oczywiście tylko w kosmicznym przebraniu.


Materiał nadesłany / SSP Budziska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz