05 czerwca 2023

W Kuźni stanęła stacja do naprawy rowerów i... parking dla piesków

Przed kilkoma dniami na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej pojawiła się stacja naprawy rowerów, czyli punkt umożliwiający samodzielne usunięcie usterki w dwukołowym pojeździe. Obok zamontowano rowerowy stojak. Ale to nie wszystko...


Samoobsługowa stacja została zakupiona przez kuźniański samorząd, natomiast stojak na rowery ze swoich funduszy zakupił zarząd jednostki pomocniczej Osiedle - Stara Kuźnia. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przygotowało to miejskie sołectwo. Nowością jest parking dla piesków, czyli konstrukcja, do której można na czas wejścia do punktu usługowego przywiązać swojego czworonoga. Jak zaznaczają członkowie zarządu - ich charakterystyczny kształt nie pozostawia wątpliwości do czego są przeznaczone.


Pierwszy z nich został zamontowany przy wejściu do restauracji "Nad Rudą", a drugi obok Piekarni-Cukierni "Rynek". Dlaczego właśnie tam? - Podczas wybierania lokalizacji kierowaliśmy się odpowiedzialnością osoby, która będzie miała za zadanie zadbać o to, by w misce była zawsze świeża woda. W tych miejscach mamy to zagwarantowane - czytamy w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

oprac. BK; fot. Osiedle - Stara Kuźnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz