01 czerwca 2023

Projekt Strasburg. Uczniowie z Kuźni świętują 70-lecie Parlamentu Europejskiego

Od poniedziałku 29 maja do piątku 2 czerwca grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej wraz z 52 innymi szkołami z krajów UE bierze udział w głównych obchodach 70-lecia istnienia Parlamentu Europejskiego.

 

W ramach obchodów świętowania wydarzenia, jakim jest powstanie w 1952 r. Parlamentu Europejskiego, Alzacja realizuje projekt "Let's Celebrate Europe", który ma na celu promowanie i rozpowszechnianie unijnych wartości, a także kształtowanie europejskiego obywatelstwa poprzez kulturę, kontakty między społecznościami oraz więzy braterstwa pomiędzy uczniami z różnych stron Europy.

Z tej okazji uczniowie szkoły zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania wraz z koleżankami oraz kolegami z całej Unii Europejskiej jej hymnu, czyli "Ody do radości" oraz trzech innych pieśni w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.


Grupa przed wyjazdem już kilka miesięcy intensywnie ćwiczyła. Spotykała się na wielu próbach, w celu opanowania wcale nie tak łatwych utworów. Obecnie wszystkie grupy ćwiczą już razem, aby wspólny koncert był perfekcyjny.

Przypomnijmy, że obecność Polski w Unii Europejskiej trwa już prawie 20 lat. Traktat Akcesyjny został podpisany w 2003 r., zaś data oficjalnego przystąpienia to 1 maja 2004 r.

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz