01 czerwca 2023

Plastyczne sukcesy uczennic szkoły podstawowej w Rudach

Aleksandra Remiorz z klasy 7a oraz Magdalena Glück z klasy 8a uzyskały wyróżnienia w dwóch różnych ogólnopolskich konkursach plastycznych. Jeden z nich związany był z 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, a drugi dotyczył kultury ludowej. Szczegóły poniżej:

 

Aleksandra Remiorz wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Magiczne Okienko", którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Konkurs - jak czytamy na stronie szkoły - zorganizowano z okazji 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, a jego celem było pobudzenie u dzieci pasji do odkrywania tajemnic wszechświata i zainteresowanie ich eksploracją kosmosu.

Z kolei Magdalena Glück zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moje spotkanie z folklorem" zorganizowanym przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny "Przygoda" w Rybniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej "Przygoda" w Rybniku. Celem konkursu - zaznacza rudzka placówka - było rozwijanie zainteresowań kulturą ludową, rodzimą oraz innych krajów świata, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej i uwrażliwienie na piękno folkloru różnych narodów.

Obu uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

oprac. BK; fot. SP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz