17 kwietnia 2023

Kuźniański magistrat otwiera się na osoby z niepełnosprawnością

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej staje się instytucją coraz bardziej dostępną dla osób niepełnosprawnych. Jednym z elementów dostępności jest wyposażenie punktu ds. obsługi mieszkańców w pętlę indukcyjną dla osób niesłyszących oraz słabosłyszących.

 

Czym jest pętla indukcyjna?

Pętla indukcyjna to urządzenie, które pozwala osobom niedosłyszącym swobodnie rozmawiać, pozwala lepiej słyszeć i odbierać dźwięki. Urządzenie redukuje hałas i szum. - Drugie (przenośne) urządzenie znajduje się w sekretariacie urzędu i służyć ma Wszystkim Klientom urzędu, którzy na co dzień mierzą się z problemami słuchu - czytamy na stronie kuźniańskiego ratusza.


Pętla indukcyjna - jak informuje w dalszej części magistrat - to jeden z elementów wyposażenia urzędu zakupiony w ramach projektu "Dostępny samorząd" (kwota dofinansowania: 53.250,00 zł). W ramach tego projektu wykonano także pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zostaną zamontowane tabliczki z opisem poszczególnych komórek organizacyjnych urzędu w alfabecie Braille'a. Zostanie również zakupiona tablica tyflograficzna, uławiająca osobom niewidzącym i słabowidzącym zapoznanie się z układem Urzędu Miejskiego.

Urząd informuje ponadto, że innym udogodnieniem zamontowanym w budynku jest samowyzwalacz w drzwiach. O kolejnych udogodnieniach zrealizowanych w ramach projektu kuźniański ratusz poinformuje wkrótce.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz