12 grudnia 2022

Świąteczny jarmark pełen śniegu, muzyki i słodkich wypieków [FOTO]

W niedzielne popołudnie, 11 grudnia na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej odbył się doroczny jarmark bożonarodzeniowy. Na rozstawionych straganach można było nabyć świąteczne ozdoby, zjeść coś pysznego, a nawet napić się grzańca.


Swoje produkty oferował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Koło Gospodyń Wiejskich z Jankowic, Zarząd Osiedla nr 1, Stowarzyszenie Kuźnia Przyszłości, strażacy ochotnicy oraz prywatni przedsiębiorcy. W utworzonej zagrodzie znajdowały się natomiast cieszące oko zwłaszcza najmłodszych alpaki, lamy oraz osiołki. 

W zatoczce obok placu stał z kolei autobus, czyli "Frankobus I", w którym gromadzono ciepłą odzież, która zostanie przekazana na Ukrainę. Przekazanie pojazdu delegacji z Ukrainy wraz z jego zawartością przewidziane jest na wtorek.

Natomiast pod zaimprowizowaną sceną odbył się program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z obu kuźniańskich placówek, podopiecznych Kuźni Kultury oraz zespołu Kościoła In Plus. Występy poprzedziło złożenie życzeń świątecznych przez wiceburmistrz Sylwię Brzezicką-Tesarczyk, radnych: Ilonę Wróbel i Macieja Kriwienoka oraz dyrektor MOKSiR Annę Kijek.

>>>FOTORELACJA<<<

oprac. i fot. Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz