13 listopada 2022

W Rudach otwarto nową drogę. Umożliwi ona dojazd do terenów przeznaczonych pod zabudowę

W czwartek, 10 listopada senator Ewa Gawęda oraz burmistrz Paweł Macha symbolicznie otworzyli nową drogę w Rudach. W ramach inwestycji wykonano nowe oświetlenie drogi oraz główne sieci wod-kan. Drogę zaprojektowano i wykonano dla kategorii ruchu KR 3.

 

Łączy się ona z historyczną Aleją Lipową oraz z istniejącą nawierzchnią asfaltową - boczną odnogą ul. Kolonia Renerowska. Nowo powstała droga umożliwia dojazd do wydzielonych terenów przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną.


W jej sąsiedztwie znajduje się 14 działek budowlanych o wielkości ok. 900 m2. Są one przygotowywane przez gminę do sprzedaży. Dochód zasili budżet gminny. O rozpoczęciu sprzedaży magistrat będzie informować w osobnych komunikatach.


Wykonawcą projektu był Łukasz Frelich z Rybnika, natomiast realizatorem robót drogowych i instalacyjnych Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Rybnika. Inwestycja powstała ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Pozyskano dofinansowanie w wysokości 450 000,00 zł. Całość zadania to koszt 733 505,40 zł.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz