09 lipca 2022

30 lat po wielkim pożarze. Nadleśnictwo w Rudach ogłosiło konkurs fotograficzny

"Przyroda", "Człowiek w lesie" i "Zdjęcia archiwalne" to kategorie prac, które należy zgłaszać w ogłoszonym przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie konkursie fotograficznym w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą wielkiego pożaru lasów.


Celem konkursu jest promocja polskich lasów oraz zaprezentowanie efektów pracy leśników w związku z likwidacją skutków wielkiego pożaru z 1992 r. i późniejszą odbudową lasu, a także przywracaniem jego funkcji gospodarczej, przyrodniczej i społecznej.

Organizatorzy dla zwycięzców ufundowali nagrody pieniężne: 1500 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzecie. Konkurs skierowany jest do osób powyżej 13. roku życia (osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców). Zasadniczym warunkiem zgłoszenia własnych fotografii jest wykonanie ich na terenie dawnego pożarzyska. Prace powinny wpłynąć najpóźniej do 8 sierpnia 2022 r.

Zdjęcia można nadsyłać na płycie CD lub DVD na adres organizatora bądź podając link do zdjęć na adres e-mail: fotografia30@katowice.lasy.gov.pl.

Przypomnijmy, że 26 sierpnia minie dokładnie 30 lat od największego w historii Europy pożaru, który strawił blisko 10 tysięcy hektarów lasu m.in. w Kuźni Raciborskiej. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch strażaków: aspirant Andrzej Kaczyna z Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Raciborzu, awansowany pośmiertnie do stopnia młodszego kapitana i druh Andrzej Malinowski z OSP Kłodnica z Kędzierzyna-Koźla. Ofiarą została także osoba cywilna.

Szczegóły konkursu (Regulamin, Karta Zgłoszenia i Mapa Terenu Byłego Pożarzyska) dostępna pod TYM LINKIEM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz