06 czerwca 2022

Przystań św. Mikołaja już działa! Dzieci z Ukrainy objete fachową opieką psychologiczną

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach informuje, że dzieci z Ukrainy uczęszczające do gminnych placówek oświatowych mają zapewnioną opiekę psychologiczną, którą sprawuje Nadia Keda.

 

Pani Nadia - czytamy na stronie szkoły w Rudach - ukończyła studia wyższe z zakresu psychologii na Wołyńskim Uniwersytecie Narodowym im. Łesi Ukrainki w Łucku. Obecnie ze względu na sytuację na Ukrainie mieszka na terenie Gminy Kuźnia Raciborska i dzięki projektowi zdobyła pracę, która jest nie tylko zgodna z jej kwalifikacjami, ale jest to także praca, która jest jej dużą pasją i miłością.


- Praca z dziećmi była zawsze marzeniem pani Nadii i to marzenie udało się jej spełnić w bardzo trudnej rzeczywistości. Wszystkie dzieci, które zostały wyrwane z miejsca swojego zamieszkania, a dodatkowo doświadczyły traumatycznych przeżyć związanych zarówno z wojną, jak i podróżą do Polski, mogą obecnie liczyć na psychologiczne wsparcie i pomoc - informuje rudzka placówka na swojej stronie internetowej.


Jak wynika z opublikowanego tekstu - pani Nadia uczy się języka polskiego i coraz lepiej już się komunikuje, co w przyszłości pozwoli jej również na pracę z dziećmi polskimi. Opieką pani Nadii objęte są dzieci z całej gminy w następujących terminach:


- Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach - wtorek i czwartek;
- Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej - poniedziałek, środa i piątek;
- Przedszkole w Rudach - wtorek i czwartek;
- Przedszkole nr 1 w Kuźni Raciborskiej - środa;
- Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej - poniedziałek

Warto na koniec zaznaczyć, że pani Nadia Keda została zatrudniona w ramach projektu "Przystań św. Mikołaja" finansowanego przez Fundację św. Mikołaja.

oprac. BK / fot. SP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz