08 czerwca 2022

Młodzieżowy zespół Barvinok z Ukrainy gościem specjalnym festiwalu "Kultura Bez Granic" w Kuźni Raciborskiej [VIDEO]

W piątek, 10 czerwca o godz. 11:00 w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejna edycja festiwalu pn. "Kultura Bez Granic". Na scenie wystąpią zespoły z Litwy i Macedonii Północnej, a gwiazdą programu będzie zespół Barvinok z Winnicy na Ukrainie.


Kuźniański festiwal już od kilku lat jest elementem Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Śląsk - kraina wielu kultur" organizowanych przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" z Raciborza.

Ukraiński zespół Barvinok na scenie Kuźni Kultury | fot. Maciej Kozina / nowiny.pl

Przypomnijmy, że Barvinok pojawił się już w Kuźni Kultury w czerwcu 2018 r. Swym występem oczarował wówczas zgromadzoną w sali widowiskowej publiczność, a wykonane przez nich w języku polskim utwory "Hej, sokoły", "Miała baba koguta" czy popularne "Sto lat" sprawiły, że niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Poniżej publikujemy materiał filmowy, jaki wtedy zrealizowaliśmy:

Na scenie zobaczymy ponadto Narodowy Zespół Tańca Dzieci i Młodzieży "Żirgineliai" z Plunge (Litwa) oraz Zespół Folklorystyczny "Jahi Hasani" z Cegrane (Macedonia Północna).

Wspomniane wyżej zespoły oraz wiele innych formacji tanecznych będzie można ponadto zobaczyć w Olzie, Wodzisławiu Śląskim, Radlinie oraz w Raciborzu, gdzie w niedzielę, 12 czerwca na Zamku Piastowskim odbędzie się wielki koncert poprzedzony barwnym korowodem idącym z Placu Długosza.

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz