11 kwietnia 2022

Biblioteka w Rudach bawi i uczy

"Krasnoludki" i "Jeżyki" to kolejne grupy rudzkich przedszkolaków, z którymi spotkały się niedawno panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudach. Zarówno wizyta w budynku książnicy, jak i w przedszkolu przebiegła na zabawie i nauce. O szczegółach pisze Kasia Machecka.


W poniedziałek, 4 kwietnia miałyśmy przyjemność gościć u nas grupę starszaków "Krasnoludki". Dzieci wysłuchały przygód swojej rówieśniczki Toli z książki zatytułowanej "Wiosna Toli" autorstwa Anny Włodarkiewicz, pochwaliły się także, jakie zauważyły już pierwsze oznaki wiosny.Po czytaniu przyszedł czas na zabawę i prace plastyczne. Tym razem przedszkolaki stworzyły piękne, kolorowe motyle. Dziękujemy serdecznie paniom nauczycielkom, jak i dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

*****

Z kolei w środę, 6 kwietnia bibliotekarki z rudzkiej książnicy zawitały do pobliskiego przedszkola do grupy "Jeżyki". Razem z dziećmi poznaliśmy przygody małej gąsienicy z książki pt. "Bardzo głodna gąsienica".Na pamiątkę naszych odwiedzin dzieci wykonały przepiękne gąsienice.

*****

Wspaniale rozwija się współpraca pomiędzy rudzkim przedszkolem i biblioteką. Dzięki niej ponownie zagościłyśmy w przedszkolu, tym razem miałyśmy przyjemność poznać grupę "Biedronki".


Przedszkolaki podzieliły się swoją wiedzą na temat biblioteki oraz tego, co w niej można robić. Następnie wspólnie przeczytaliśmy krótką bajeczkę, pokłosiem czego było wykonanie przez dzieci pamiątkowej pracy plastycznej.


Dziękujemy za zaproszenie, a dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy do rudzkiej książnicy.

Kasia Machecka
Biblioteka w Rudach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz