11 kwietnia 2022

Mikołaj Walas-Lichota z Kuźni laureatem ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego "InstaLogik"

Z dumą informujemy, że Mikołaj Walas-Lichota, uczeń klasy 5b z kuźniańskiej podstawówki zdobył tytuł Laureata I Stopnia na szczeblu ogólnopolskim oraz najlepszy wynik w powiecie raciborskim w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym "InstaLogik".

 

W informacji zamieszczonej na facebookowym profilu Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka czytamy, że w tej kategorii wiekowej udział wzięło 1243 uczniów. Mikołaj zajął 17. miejsce. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką oraz do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.


Celem konkursu - pisze szkolna koordynator konkursu Irena Szymik - było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania, rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

- Serdecznie gratuluję Mikołajowi, którego systematyczna praca i wytrwałość zaowocowały tak dużym sukcesem. Dodam tylko, że Mikołaj uczestniczył także w zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne dla klas ósmych, na których doskonale rodził sobie z zadaniami z poziomu klasy ósmej - dodaje I. Szymik.

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz