03 listopada 2021

OSP Siedliska laureatem plebiscytu Dzienika Zachodniego

Miło nam poinformować, że jednostka OSP Siedliska zdobyła 1. miejsce w organizowanym przez Dziennik Zachodni "Plebiscycie Strażacy Roku 2021" w kategorii "Jednostka Roku" w powiecie raciborskim.


Jednostka z Siedlisk - jak piszą w mediach społecznościowych strażacy - jest prężnie działającą OSP. - Mamy aż 44 członków czynnych, z czego 30 posiada uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Posiadamy trzy samochody pożarnicze GBA 2,5/28 Mercedes Atego, GBA 2/30 Renault Midliner oraz SLRR Lublin; ponadto posiadamy agregat pompowy wysokiej wydajności, który potrafi przepompować 11600 litrów wody na minutę, łódź silnikową Quicksilver, przyczepkę oświetleniową, działko przewoźne na przyczepie, pompy szlamowe, pilarki do drzewa, sprzęt hydrauliczny do ratownictwa drogowego i wiele innego sprzętu specjalistycznego, dzięki któremu możemy prowadzić różnorodne działania ratowniczo-gaśnicze.


W tym roku - jak zaznaczają ochotnicy - jednostka interweniowała już ponad 50 razy. OSP Siedliska posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego.


- Takie wyróżnienie tylko nas motywuje i pokazuje, jak jesteśmy doceniani przez nasze społeczeństwo. Dziękujemy za oddane głosy! - cieszą się strażacy z Siedlisk.

oprac. BK; fot. OSP Siedliska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz