04 października 2021

W Budziskach otwarto "Zieloną Pracownię"

W przedostatni dzień września w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach otwarto "Zieloną Pracownię". Szkoła pozyskała dofinansowanie na jej wyposażenie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Symbolicznego otwarcia sali dokonali: wiceprezes WFOŚiGW Adam Lewandowski i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska Patryk Żemełka oraz uczniowie szkoły. W otwarciu uczestniczyli także: przedstawiciel Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Kornelia Arent, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Tomala, kierownik Referatu Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego Anna Mainusz, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska Katarzyna Kowolik, sołtys Budzisk Adrian Juraszek, a także nauczycielka chemii i biologii Anna Bluk.W sali, która została pięknie odnowiona i wyposażona w nowe meble i sprzęty uczniowie rozwiązywali zadania z botaniki, chemii, fizyki, anatomii człowieka. Na zakończenie spotkania goście w przyszkolnym ogródku posadzili krzewy owocowe.


Jest to trzecia dofinansowana przez WFOŚiGW "Zielona Pracownia" w szkołach w Gminie Kuźnia Raciborska. W 2019 r. pracownię pozyskała Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, a w 2020 r. (otwartą ze względu na pandemię w 2021 r. przez księżną Sarę Ferguson) Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Bardzo cieszymy się, że wszyscy uczniowie w naszej gminie mogą ucząc się korzystać z dobrze wyposażonych, nowoczesnych pracowni.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz