11 października 2021

1 z 314. Do strażaków z Budzisk trafił nowy wóz gaśniczy

Piątkowy wieczór, 8 października ochotnicy z Budzisk zapamiętają na długo. O godz. 18:30 w świetle rac na teren jednostki wjechał nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki Renault D15 4×4. To jeden z 314 samochodów, które w tym roku trafiły do jednostek OSP w całym kraju.


Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się przed kilkoma laty, po rozpoczęciu pierwszej kadencji burmistrza Pawła Machy, który widząc, jak wysłużone są wozy OSP w Gminie Kuźnia Raciborska, na spotkaniu z zarządem gminnym OSP powiedział, iż gmina w miarę możliwości będzie inwestować i wspierać jednostki w wymianie wysłużonych samochodów.


Na zebraniu zarządu gminnego ustalono listę, w jakiej kolejności jednostki wymieniać będą samochody od najstarszego. - Burmistrz dotrzymuje obietnicy i od lat obserwujemy wymianę samochodów w naszej gminie na nowoczesne samochody pożarnicze - mówił nam w maju br. Krzysztof Sałajczyk, naczelnik OSP Budziska.


Na początku 2021 r. odbyło się zebranie, na którym zarząd gminny zatwierdził, że w tym roku to OSP Budziska składa wniosek do MSWiA z prośbą o dofinansowanie nowego samochodu, zaś Gmina Kuźnia Raciborska zapewnia wkład własny. - Komenda PSP w Raciborzu pozytywnie zaopiniowała nasz wniosek. Tyle, że nasza jednostka nie była jedyną, która takie dokumenty przedłożyła. Z terenu powiatu raciborskiego wnioski złożyło jeszcze kilka jednostek, niewiadomym więc było, która OSP otrzyma dofinansowanie - dodał wówczas K. Sałajczyk.


5 maja br., a więc dzień po Dniu Strażaka na stronie Ochotniczych Straży Pożarnych pojawiła się lista jednostek, które otrzymały dofinansowanie. Z zapisu pod pozycją 227 dowiadujemy się, że do Budzisk trafi średni samochód ratowniczo-gaśniczy. - Nasza radość była ogromna, gdy dowiedzieliśmy się, iż jesteśmy w gronie 314 jednostek z całego kraju, które otrzymały dofinansowanie. Ta wiadomość to piękny prezent na dzień strażaka oraz spełnienie marzeń całej naszej jednostki - mówił w maju z radością naczelnik.

oprac. BK; fot. OSP Budziska 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz