26 września 2021

Osiem mieszkań gotowych, czas na termomodernizację

ZGKiM rozpoczyna realizację końcowego etapu projektu "Poprawa parametrów efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w Gminie Kuźnia Raciborska", którym jest termomodernizacja gminnego budynku mieszkalnego przy ul. Słowackiego 5.

 

Pierwszym etapem była modernizacja budynku z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Kasztanowej 6. W aktualnie termomodernizowanym budynku znajduje się 8 mieszkań komunalnych. W ramach tego projektu zostaną wykonane następujące prace:


- ocieplenie budynku;
- wymiana okien drewnianych na plastikowe;
- wymiana drzwi wejściowych od frontu i od podwórza;
- ocieplenie stropu na poddaszu;
- wykonanie kotłowni gazowej na poddaszu;
- montaż centralnego ogrzewania we wszystkich mieszkaniach.


Projekt o wartości 538 600,23 zł brutto jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.7: Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego, Poddziałanie 1.7.1: Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim.


Umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu podpisano 20 września, termin zakończenia prac jest zaplanowany na 30 listopada br. Roboty prowadzi Firma Budowlana "Fach Bud" Krzysztof Lasyk z Kietrza.

Warto dodać, że w budynku tym gmina przeprowadziła już szereg remontów: założono sieć kanalizacyjną i wyremontowano sieć elektryczną oraz wodociągową.

ZGKiM / UM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz