01 lipca 2021

"Szlak Matki Boskiej po obu stronach granicy". Broszura o polskich i czeskich pomnikach już dostępna drukiem

Zakończył się kolejny etap realizacji wspólnego polsko-czeskiego projektu, którego głównym celem była rekonstrukcja dwóch zabytkowych kolumn maryjnych: na rynku w Odrach oraz przy nadleśnictwie w Rudach. Odrestaurowane kolumny są ozdobą obu miejscowości. 


W ramach projektu opracowany został również szlak kolumn i figur maryjnych po obu stronach granicy. Na powstałej ścieżce umieszczonych zostało 20 maryjnych figur po stronie czeskiej i tyle samo po stronie polskiej. Powstała też specjalna mapa szlaku. Szczegółowiej został on opisany i przedstawiony w powstałej i pięknie wydanej dwujęzycznej broszurze.


W publikację można zaopatrzyć się w kościołach w Rudach i Kuźni Raciborskiej oraz w Punkcie Informacji Turystycznej na kolejce wąskotorowej w Rudach, a także w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.


Projekt miał być zakończony wspólnymi pielgrzymkami opracowanym szlakiem. Niestety, pandemia koronowirusa uniemożliwiła to zadanie. Powstanie jednak jeszcze film przedstawiający wszystkie miejsca, które zostały umieszczone w projekcie. Jego zakończenie przewidziano na październik 2021 r. 

UM Kuźnia Raciborska / oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz