13 czerwca 2021

Zmiana wysokości dochodów własnych w 2020 r. II miejsce w woj. śląskim dla Gminy Kuźnia Raciborska

Gmina Kuźnia Raciborska znalazła się na drugim miejscu w województwie śląskim w kategorii miasteczek w rankingu pisma samorządowego "Wspólnota". Kierunkiem badań była "Zmiana dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego w 2020 roku".


Pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" 9 czerwca bieżącego roku opublikowało ranking "Zmiany dochodów własnych JST w 2020 roku". Autorzy rankingu zbadali, jak w roku 2020 (roku zmian gospodarczych będących następstwem pandemii i polityki lockdownów) zmieniła się wielkość dochodów własnych poszczególnych samorządów w porównaniu z rokiem 2019. Wyniki przedstawiono jako procentową zmianę dochodów własnych.

Jednostki samorządu podzielono na kilka kategorii: województwa, miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasteczka oraz gminy wiejskie. Gmina Kuźnia Raciborska została zakwalifikowana do kategorii "Miasteczka". W tej kategorii znalazło się 610 gmin.


W kategorii "Miasteczka" na pierwszej pozycji (pierwsza pozycja w rankingu oznacza najmniej korzystną zmianę) znalazła się Krynica Morska z procentową zmianą dochodów: -54,17 %. Najbardziej korzystną zmianę odnotowała Łeba (pozycja 610), z procentową zmianą dochodów: +50,7 %.

Gmina Kuźnia Raciborska została sklasyfikowana na pozycji 535., co oznacza, że z wynikiem +9,43 % jest drugą gminą w województwie śląskim (po gminie Poręba), a 75. gminą w swojej kategorii, z najbardziej korzystną procentową zmianą dochodów własnych.

O wynikach całego rankingu można przeczytać TUTAJ.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz