13 czerwca 2021

Strefa Kibica w rudzkiej "Stodole". A co z Kuźnią?

W piątek, 11 czerwca meczem Turcja - Włochy zainaugurowano Mistrzostwa Europy Euro 2020 (2021). Polska reprezentacja rozegra swój mecz w poniedziałek mierząc się ze Słowacją. Tradycją stały się więc Strefy Kibica. Wiadomo, że będzie ona w Rudach. A w Kuźni?


W mediach społecznościowych LKS Buk Rudy zamieścił taki wpis: - Zamartwialiśmy się, że nasza strefa kibica w tym roku nie dojdzie do skutku. Po kilku działaniach i wsparciu MOKSiR-u z Kuźni Raciborskiej rudzka strefa jest na finiszu w załatwianiu formalności. Oznacza to, że już w poniedziałek o godzinie 18:00 wspólnie zobaczymy mecz naszej reprezentacji. I podobnie jak nasz pomocnik na zdjęciu - Tomek Bok, podniesiemy biało-czerwone szaliki w górę!

 
Strefa Kibica w rudzkiej "Stodole" (fot. LKS Buk Rudy)

Czy Kuźnia Raciborska również - tak jak miało to miejsce w 2018 r. podczas Mistrzostw Świata w Rosji - ponownie stworzy Strefę Kibica przy ul. Roberta Lewandowskiego? Zapytana o to dyrektor MOKSiR Anna Kijek nie daje jasnej odpowiedzi. W grę wchodzą oczywiście pieniądze. - Ostatnio mieliśmy wsparcie urzędu w kosztach; w tym roku jest trudno finansowo - zaznacza. - Ale nigdy nie mów nigdy - dodaje szefowa Kuźni Kultury.

 Strefa Kibica przy ul. Roberta Lewandowskiego w 2018 r. (arch. portalu)

O stanowisko zapytaliśmy więc burmistrza Pawła Machę:- Na razie nikt z takim wnioskiem się nie zgłosił, ale jeśli mieszkańcy zechcą, by strefę zorganizować, to tak zrobimy. Ja na pewno nie będę tego hamował - odpowiada włodarz. Kwestią pozostaje więc teraz tylko czas, bo pierwszy mecz już w poniedziałek. Czy kuźnianie znów zasiądą na ławkach z biało-czerwonymi emblematami jak na powyższym zdjęciu?

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz