11 czerwca 2021

Wakacje z WOT. Weź udział w 16-dniowym szkoleniu

Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się czas najbardziej wyczekiwany przez uczniów i studentów - wakacje! Jak je zaplanować, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek nie płacić, a wziąć wynagrodzenie?

 

Wojska Obrony Terytorialnej proponują szesnastodniowe przeszkolenie wojskowe - "Wakacje z WOT". Złóż dokumenty już dziś - żeby zdążyć z procedurą do sierpnia! Wojska Obrony Terytorialnej oferują w czasie wakacji szkolenie dedykowane głównie uczniom i studentom, którzy podczas roku szkolnego i akademickiego nie mogą opuścić zajęć na szesnaście dni. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, czyli terytorialna służba wojskowa, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. 

Poprzednie edycje projektu letniego "Wakacje w WOT" oraz zimowego "Ferie z WOT", pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

W 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej szkolenie rozpocznie się 20 sierpnia, a zakończy przysięgą wojskową 4 września. Jak podkreśla dowódca brygady, płk Tomasz Białas, akcja "wakacje z WOT" to wyjątkowy projekt. - To doskonała okazja, by przeżyć przygodę życia i to z kolegami z ławki lub z jednego roku. Zgrane zespoły w klasach i na studiach teraz będą miały okazję sprawdzić swoje siły, jak i siebie nawzajem w całkiem innych realiach niż na co dzień - podkreśla płk Białas.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT, powinni znaleźć rekrutera lub zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP i na stronie terytorialsów.

Monika Ligejka / 13. ŚBOT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz