03 czerwca 2021

Sportowy weekend w Budziskach

W miniony weekend (29-30 maja) w Budziskach odbyły się dwie imprezy sportowe z okazji Dnia Dziecka. Jedną z nich były dziecięce zawody wędkarskie, a drugim gra terenowa. Oba przedsięwzięcia bardzo przypadły do gustu najmłodszym mieszkańcom tej niewielkiej wsi.


W sobotę, 29 maja na terenie akwenu "Budziany" odbyły się dziecięce zawody wędkarskie zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Wędkarskie "Budziany". W zawodach tych brały udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Polegały one na złowieniu jak największej ilości ryb, które później skrupulatnie zostały zważone i wypuszczone ponownie do wody.

Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie oraz licznych sponsorów. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary oraz główne nagrody, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Był również poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz opiekunów. Dzieci z uśmiechem na twarzy łowiły ryby oraz konsumowały smakołyki.


W niedzielę natomiast odbyła się pierwsza gra terenowa, której głównym organizatorem była jednostka OSP Budziska, ale także rada sołecka wraz z sołtysem, grono pedagogiczne, pracownicy oraz rada rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Budziskach.

Gra polegała na wędrówce po naszej uroczej wsi z mapą w dłoniach. Uczestnicy, którymi byli przede wszystkim uczniowie tutejszej placówki oświatowej musieli zmierzyć się również z kilkoma grami w terenie: były to skoki w dal, rzut do celu, skoki na skakance, gra w klasy, jazda na rowerze, a także musieli wykazać się wiedzą na temat straży pożarnej.


Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i długopis oraz nagrodę niespodziankę. Dla wszystkich milusińskich przygotowane były lody, popcorn, ciasto oraz grill. Mniejsze dzieci, które nie zdecydowały się uczestniczyć w grze, mogły pobawić się z animatorami oraz nauczycielami tutejszej szkoły. Mimo pochmurnej pogody, wszystkim dzieciom dopisywał dobry humor.

Kolejny raz nasza mała miejscowość udowodniła, że we wspólnocie siła.


Organizatorzy obu imprez pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w ich przygotowanie, a przede wszystkim strażakom OSP Budziska, członkom Stowarzyszenia "Budziany", radzie sołeckiej, sołtysowi, radzie rodziców, pracownikom i nauczycielom Społecznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz instruktorowi w Świetlicy Wiejskiej w Budziskach.

>>>FOTORELACJA<<<

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz