03 maja 2021

Wybory uzupełniające w czerwcu. Wojewoda po raz czwarty zmienił termin głosowania

W związku z Zarządzeniem nr 138/21 Wojewody Śląskiego z 28 kwietnia, wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej w okręgu wyborczym nr 2 zostają przesunięte na 13 czerwca 2021 r. To już czwarta zmiana terminu głosowania.


Pierwotnie do głosowania miało dojść 20 grudnia 2020 r. Po zmianie terminu, wybory miały odbyć się w niedzielę, 24 stycznia. W związku z niestabilną sytuacją epidemiczną okazało się, że i termin 11 kwietnia jest nierealny. Zgodnie z kolejnym zarządzeniem, wybory miały odbyć się 9 maja. W środę, 28 kwietnia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego ukazało się nowe zarządzenie w tej sprawie, zgodnie z którym wybory odbędą się w niedzielę, 13 czerwca br.

Kto uzupełni skład Rady Miejskiej? O mandat radnego ubiega się dwóch kandydatów: To Mateusz Kot (KWW KM - lista nr 1) oraz Adam Skórka (KWW Adama Skórki - lista nr 2).

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające to efekt zrzeczenia się mandatu radnego w lipcu 2020 r. przez Radosława Kasprzyka, który objął funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej. W tej sytuacji w okręgu nr 2, z którego startował były przewodniczący Rady Miejskiej muszą odbyć się ponowne wybory.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz