26 maja 2021

"Po...zostań w domu". Nowy kryminał Rafała Wałęki już w sprzedaży

W poniedziałek, 24 maja w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie wiceburmistrz Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk kierownika referatu ED Anny Mainusz oraz inspektora tegoż wydziału Marcina Gałuszki-Biernackiego z Rafałem Wałęką.

 

Rafał Wałęka jest autorem książki "Po...zostań w domu", której wydanie dofinansował Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. Publikację w cenie 27 zł można już nabywać w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.


O czym jest książka?

Książka "Po...zostań w domu" jest opowieścią o sile kobiet. Szczególnie w czasach pandemii to one muszą pokazać swoją wolę walki, aby nie dać się zabić i rozwiązać tajemnice czekające w Kuźni Raciborskiej. Czyli największy pożar lasu w Europie, niewybuchy powojenne zabijające saperów, odbijanie więźniów z komisariatu czy leśniczy, którego samobójczą śmierć oglądali kibice lokalnej drużyny piłkarskiej. Jak odnajdzie się tutaj Weronika Jasny, pisarka, której były mąż przepadł bez wieści? Życia nie ułatwi jej rozkręcający się koronawirus, który zmusi ludzi do pozostania w domu. Będą w nim bezpieczni czy wręcz przeciwnie? Jak ulał pasuje tu hasło: "Co cię nie zabije, to cię wzmocni..." - czas na kontynuację kryminału prywatnego.


O autorze słów kilka:

Życie to droga, więc miło mi Cię spotkać na mojej trasie. Poznając moją twórczość trzymasz w dłoniach kawałek mojego świata. Kim jestem? Urodziłem się 8 marca 1988 roku w Szczecinie, lecz wychowałem się w Kuźni Raciborskiej, a naprawdę dorosłem dopiero w Opolu. Choć to stolica polskiej piosenki, to ze śpiewaniem zawsze byłem na bakier. Ruszyłem drogą pisania. Mój dorobek to głównie kryminały i sensacja ("Tożsamość szaleństwa", "Skazany", "Więzień zemsty", "Syzyfowa zemsta"), ale trafiło mi się też napisanie czarnej komedii romantycznej ("Pożądanie na żądanie"). Inspirację widzę wszędzie, od spotkanych ludzi, przez internet, książki i filmy. Tak naprawdę w tworzeniu ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. W końcu pisać każdy może, ale nie każdemu się chce, prawda? Nie jestem Miłoszewskim, nie jestem Bondą, nie jestem Czubajem, Brownem czy Clancym. To już wiemy, ale kryminał uczy tego, by dowiadywać się tego, czego nie wiemy. Dowiedz się więc, kim jest Rafał Wałęka. Więcej o mnie na stronie: >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz