23 maja 2021

"Język śląski jest sexy". Rozmowa z posłem Maciejem Kopcem [VIDEO]

O spisie powszechnym i kwestii narodowości śląskiej, dlaczego warto się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, strajku kobiet, współpracy z Gminą Kuźnia Raciborska oraz na jaki film w kinie czeka śląski parlamentarzysta rozmawiamy z Maciejem Kopcem z Lewicy.


Maciej Kopiec, śląski przedsiębiorca oraz parlamentarzysta z Rybnika (wybrany z okręgu nr 30 obejmujący swym zasięgiem Gminę Kuźnia Raciborska). Urodził się w 1990 r. w Rydułtowach, będących wówczas dzielnicą Wodzisławia Śląskiego. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (licencjat z ekonomii w 2013 r i magisterium z zarządzania w 2015 r.).

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. wystartował z pierwszego miejsca na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu rybnickim (jako przedstawiciel Wiosny Roberta Biedronia w ramach porozumienia Lewica). Uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, zdobywając 14 973 głosy. W Sejmie jest członkiem Komisji Infrastruktury, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Realizacja i montaż: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz