23 maja 2021

Jerzyki pomogą w walce z komarami. Wychowankowie MOW w Rudach zbudują budki lęgowe

19 maja w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie władz miasta z szefostwem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach oraz Nadleśnictwa Rudy Raciborskie ws. stworzenia przez wychowanków budek lęgowych dla jerzyków.

 

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz Paweł Macha, wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Witold Witosza, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach Rafał Lazar, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Patrycja Treffon oraz inspektor ds. ochrony przyrody Michalina Komarek.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rudy Raciborskie i przekazaniu darowizny na rzecz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach na wykonanie budek lęgowych dla jerzyków, stanowiących ekologiczną alternatywę w walce z komarami oraz dzięki pracy i zaangażowaniu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach w ich wykonanie, powstaną budki lęgowe dla jerzyków, które zostaną przekazane i zamontowane na budynkach oświatowych na terenie naszej Gminy.

W ramach tej inicjatywy oraz edukacji ekologicznej zostaną również przeprowadzone warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych pn.: "Ptaki w naszym mieście". Przyczyni się to do rozwoju naszych dzieci oraz wzbogaci ich wiedzę z zakresu przyrody i ekologii.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz