06 kwietnia 2021

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej ponownie przesunięte

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek po raz trzeci zmienił datę wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu nr 2 w Kuźni Raciborskiej. W piątek, 2 kwietnia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego ukazało się nowe zarządzenie w tej sprawie.

 

Pierwotnie do głosowania miało dojść 20 grudnia 2020 r. Po zmianie terminu, wybory miały odbyć się w niedzielę, 24 stycznia. W związku z niestabilną sytuacją epidemiczną okazało się, że i termin 11 kwietnia jest nierealny. Nowa data wyborów uzupełniających to 9 maja 2021 r.

Kto uzupełni skład Rady Miejskiej? O mandat radnego ubiega się dwóch kandydatów: To Mateusz Kot (KWW KM - lista nr 1) oraz Adam Skórka (KWW Adama Skórki - lista nr 2).

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające to efekt zrzeczenia się mandatu radnego w lipcu 2020 r. przez Radosława Kasprzyka, który objął funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej. W tej sytuacji w okręgu nr 2, z którego startował były przewodniczący Rady Miejskiej muszą odbyć się ponowne wybory.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz