30 kwietnia 2021

"Porwanie Europy". Stare Opactwo zaprasza na wystawę malarstwa Adama Molendy

Galeria Sztuki w Starym Opactwie w Rudach serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Adama Molendy pt. "Porwanie Europy", które odbędzie się w sobotę, 1 maja o godz. 18:30. Z uwagi na restrykcje, wydarzenie odbędzie się w formie on-line.


O wystawie:
 
"Porwanie Europy"
 
1. Cykle moich obrazów, które umownie nazywam "europejskimi" mają pewien wymiar symboliczny, jednak jednocześnie staram się w nich za pomocą formy malarskiej pokazać zachodzące w naszej rzeczywistości procesy. Są tutaj powiązane z sobą: historia, aktualność, pewne wybrane reguły malarskie i pewne moje osobiste odczucia i tęsknoty. Więcej na temat wystawy przeczytasz TUTAJ.

dr hab. Adam Molenda
urodził się w 1964 roku w Wodzisławiu Śląskim - Pszowie. Studiował na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Sztuki w Cieszynie w latach 1986-1992, gdzie uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Norberta Witka w 1992 roku oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1989-1993, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowniach: malarstwa prof. Jerzego Nowosielskiego i grafiki prof. Andrzeja Pietscha. Doktorat i habilitację zrealizował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pracuje w Instytucie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się malarstwem. Realizuje również prace z wykorzystaniem wideo. Publikuje teksty związane z teorią sztuki.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz