12 marca 2021

Kuźnia Raciborska: Budynki administracyjne zostaną poddane generalnemu remontowi

Budynek Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Urzędu Miejskiego, a także obiekt przy ul. Jagodowej czeka generalny remont. Pierwszy z nich ruszy już w połowie kwietnia, a dotyczyć będzie budynku przy ul. Słowackiego 6. Remonty potrwają do końca 2022 r.

 

Prace remontowe w budynku ZGKiM przy ul. Słowackiego 6 rozpoczną się w połowie kwietnia br. i potrwają do końca 2021 r. W pierwszej kolejności zostanie wyburzony budynek starej części, by móc przystąpić do prac elewacyjnych. W ostatnim etapie zaczną się prace wewnątrz budynku.


Na czas remontu pracownicy biurowi zostaną przeniesieni do obiektu przy ul. Jagodowej, natomiast pracownicy fizyczni - na teren GPWiK przy ul. Klasztornej. Punkt Obsługi Mieszkańca wraz z Punktem Kasowym wrócą na czas remontu do budynku Urzędu Miejskiego. W czerwcu 2021 r. mają zakończyć się prace termomodernizacyjne budynku przy ul. Jagodowej.


Remont budynku Urzędu Miejskiego (roboty zewnętrzne) planowany jest na koniec 2021 r., a w roku 2022 ruszą prace wewnątrz. Na czas remontu wnętrz, pracownicy Urzędu Miejskiego zostaną przeniesieni do budynku na ul. Jagodowej. Po ich powrocie z ul. Jagodowej (końcówka roku 2022) nastąpi remont pomieszczeń przy ul. Jagodowej, gdzie zostanie przeniesiona siedziba MOPS.


Po zakończeniu wszystkich remontów zostanie ogłoszony konkurs na mural, który powstanie na wolnej ścianie budynku ZGKiM (po wyburzeniu starej części).

oprac.BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz