18 lutego 2021

Za duża prędkość przyczyną dwóch kolizji na DW 425

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wczorajszych kolizji na drodze wojewódzkiej nr 425 na odcinku Kuźnia Raciborska - Ruda Kozielska. Osobom kierującym na szczęście nic się nie stało.


Do zdarzenia doszło w środę, 17 lutego w odległości 200 metrów od siebie. W wyniku nieostrożnej jazdy cztery samochody: opel corsa, peugeot, opel astra oraz fiat seicento wylądowały w rowie. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz pogotowie.

Strażacy niezwłocznie przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączenia akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zaś ratownicy medycznie sprawdzili, czy osoby uczestniczące w wypadkach nie wymagają hospitalizacji. Ostatecznie stwierdzono, że żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Przyczyną obu zdarzeń - jak stwierdzili policjanci - było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie wszyscy czterej uczestnicy kolizji zostali ukarani mandatami. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna.

oprac. BK, fot. OSP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz