03 lutego 2021

W Kuźni Raciborskiej stanie maszt z biało-czerwoną flagą

Miło nam poinformować, że Kuźnia Raciborska znalazła się na liście finałowego etapu projektu "Pod biało-czerwoną". Oznacza to, że w naszym mieście zostanie postawiony maszt, na którym zatrzepocze duża flaga o biało-czerwonej barwie.

 

Z tego tytułu Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom za każdy głos oddany w akcji, a w szczególności Stowarzyszeniu "Kuźnia Przyszłości", Jednostkom Pomocniczym - Osiedle Nr 1 i Stara Kuźnia oraz Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka.

Organizatorzy informują, że w związku z walką z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19, realizacja kolejnego etapu projektu - zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku.

Przypomnijmy, że projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Na Gminę Kuźnia Raciborska oddano w sumie 216 głosów na wymagane 100. Na terenie powiatu raciborskiego taki sam maszt z flagą stanie jeszcze w Gminie Pietrowice Wielkie (106 / 100).

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz