01 lutego 2021

"Ludzi dobrej woli jest więcej...". Ponad 20 tys. zł w ramach WOŚP w Kuźni [FOTO]

Do późnych godzin wieczornych trwało liczenie pieniędzy, które zebrano w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo trudnych warunków związanych z epidemią, można powiedzieć, że darczyńcy nadal mają wielkie serca.


W tym roku w akcję włączyło się 11 wolontariuszy, którzy - mimo ujemnej temperatury - z tekturowymi puszkami dzielnie kwestowali na terenie Kuźni Raciborskiej, Nędzy (tutaj zbiórka odbywała się nie tylko przed kościołem, ale i we Fryzjerni Sandry Kułagi, która całkowity dochód ze swojej niedzielnej pracy przekazała na rzecz WOŚP), Zawady Książęcej, Rud i Turza.


Pieniądze można było wrzucać również w siedzibie sztabu WOŚP, który znajdował się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie można było za dowolną kwotę zakupić orkiestrowe gadżety (maski, koszulki, smycze, płyty DVD, kalendarze czy kominy). Dołączając do tego puszki ulokowane w placówkach oświatowych i innych punktach użyteczności publicznej (z uwagi na dzień wolny, nie wszystkie wczoraj dotarły do sztabu) można stwierdzić, że wynik zbiórki, choć o wiele niższy niż przed rokiem i tak jest powodem do zadowolenia, ponieważ na cele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzyskano 21.623,81 zł. Do tej kwoty dziś po północy zostanie jeszcze automatycznie doliczona suma zebrana do e-skarbonek.


W związku ze stanem epidemii, nie odbył się w tym roku program artystyczny i licytacja, która zawsze do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji ściągała tłumy mieszkańców. Tym razem aukcja przeniosła się do internetu, gdzie na portalu Allegro.pl można licytować rozmaite przedmioty (>>>LINK TUTAJ<<<), wśród których znajduje się m. in. obiad w restauracji "Nad Rudą", wykonana na szydełku figurka przedstawiająca Jurka Owsiaka czy obrazy lokalnych artystów. Do 3 lutego, do godz. 20:00 można również licytować przedmioty wystawione przez Szkołę Podstawową im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej (>>>LINK<<<).


Kuźniański finał byłby zdecydowanie skromniejszy, gdyby nie pomoc lokalnych przedsiębiorców, którzy mimo trudności, jakie w tym roku dotknęły wszystkich, nie odmówiły swojej pomocy przy organizacji zbiórki. Podziękowania należą się również pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kuźni Raciborskiej oraz jej filiom w Rudach i Turzu, a także obecnym i były pracownikom MOKSiR, którzy jak co roku włączyli się w skrupulatne liczenie zebranych przez wolontariuszy pieniędzy.

>>>FOTORELACJA<<<

Tekst: Bartosz Kozina; fot. BK i Natalia Rucińska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz