16 grudnia 2020

Świąteczny prezent dla młodzieży: Na Osiedlu zamontowano urządzenia do street workout

Najpierw składająca się z kilku urządzeń siłownia zewnętrzna, a teraz konstrukcja do street workout - to odpowiedź zarządu jednostki pomocniczej Osiedle nr 1 na prośby mieszkańców, by zwiększyć park do aktywności fizycznej.


O zakup urządzeń do street workout starano się od dłuższego czasu (prośby te kierowała do zarządu głównie młodzież), jednak za każdym razem koszt tego typu konstrukcji znacznie przewyższał możliwości budżetowe Rady Osiedla (cena zestawu niejednokrotnie przewyższała 20 tys. zł, do czego trzeba było jeszcze doliczyć montaż opiewający na kilka tysięcy złotych).


Sytuacja zmieniła się w tym roku, a przyczyniła się do tego - paradoksalnie - epidemia koronowirusa. - Firmy oferujące sprzedaż urządzeń do aktywności na świeżym powietrzu, chcąc sprzedać swój sprzęt, obniżyły ceny zestawów. Dzięki temu udało się znaleźć firmę, która za zestaw do street workout zażyczyła sobie 14,5 tys zł + 3 tys. za montaż - mówi Jacek Gąska, przewodniczący zarządu jednostki pomocniczej Osiedle nr 1.

Koszt, choć o wiele niższy niż do tej pory, również był trudny do zrealizowania, gdyż do dyspozycji zarządu jednostki na ten rok pozostało 12 tys zł. Na szczęście, dzięki porozumieniu z władzami miasta, udało się przesunąć środki z przyszłorocznego budżetu (5,5 tys. zł) i postawić urządzenie jeszcze przed świętami.


Mimo, że konstrukcja została już zamontowana, zarząd prosi miłośników ćwiczeń o cierpliwość, gdyż musi się jeszcze związać betonowa podstawa. Na tym jednak nie koniec: jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w przyszłym roku obok szkoły powstanie specjalny tor rowerowy.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz