14 listopada 2020

Gmina Kuźnia Raciborska chryzantemami udekorowana

2000 donic z kolorowymi chryzantemami dotarło w minionym tygodniu do Gminy Kuźnia Raciborska dzięki współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pięknymi kwiatami udekorowano kościoły oraz skwery w różnych częściach gminy.

 

W pierwszej turze do Kuźni Raciborskiej trafiło 900 sztuk tych kwiatów. Po 300 sztuk trafiło do kościołów w Turzu, Kuźni i Rudach. Udekorowano nimi kapliczki i krzyże w Rudzie Kozielskiej, Siedliskach, Jankowicach i w Rudzie. 
W drugiej turze gmina otrzymała 1100 sztuk chryzantem. 375 z nich trafiło do Rud, a 725 na Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. W Rudach kolorowe kwiaty umieszczone zostały głównie wokół odnowionej figury Najświętszej Marii Panny. Pojawiły się także wokół "Dębu Niepodległości", pomnika Josepha Eichendorffa, obelisku poświęconego Juliuszowi Rogerowi i pomnika ofiar I wojny światowej. W Kuźni Raciborskiej pracownicy MOKSiR ułożyli z kwiatów napis #zostańwdomu oraz biało-czerwoną flagę. Kwiatami udekorowano pomnik oraz "Dąb Katyński".
Jak podaje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, w czasie szczególnych ograniczeń związanych z pandemią, to nasz wyraz hołdu i znak pamięci o tych wszystkich, którzy żyli na tej ziemi przed nami i o tych, dzięki którym cieszymy się dziś wolnością i niepodległością.

Krótki filmik z układania chryzantem w napis #zostańwdomu przez pracowników MOKSiR zobaczysz TUTAJ.

Zobacz nagranie z uroczystości 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - TUTAJ.

oprac. BK; fot. UM i MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz