04 października 2020

Zbierali grzyby, śmieci i... rzucali jajkami [VIDEO / FOTO]

W niedzielny poranek, 4 października ponad sto osób wyruszyło ze stadionu miejskiego w Kuźni Raciborskiej w pobliskie leśne ostępy, by zebrać jak najwięcej grzybów, a tym samym zdobyć tytuł Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej.

Organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie oraz Jednostka Pomocnicza Osiedle Stara Kuźnia.


Po dotarciu wszystkich uczestników z powrotem na stadion i zważeniu uzbieranego runa leśnego tytuł Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej zdobył - drugi raz z rzędu - Michał Foremnik.


Akcja miała nie tylko wymiar sportowy, ale i ekologiczny, bowiem prócz grzybów, uczestnicy zbierali również śmieci pozostawione przez innych ludzi w lesie. Te również były ważone, a osoby, które uzbierały najwięcej - nagrodzone.


Niedzielną zabawę zdominował chyba jednak niezapowiedziany wcześniej konkurs w rzucie jajkiem. Polegał o na tym, że jedna osoba rzucała jajko drugiej, stojącej początkowo w odległości około 2 metrów. Z każdą rundą odległość była zwiększana, aż do ostatniej pary, której udało się złapać jajko i go nie stłuc.Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina
Video: Jacek Gąska i BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz