09 października 2020

Strażacy i władze samorządowe uczciły pamięć saperów w miejscu tragicznych wydarzeń [VIDEO]

W czwartek, 8 października w lesie, gdzie rok temu doszło do tragedii, w której życie straciło trzech saperów z 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego z Gliwic strażacy z OSP Kuźnia Raciborska, OSP Ruda Kozielska i OSP Nędza oraz władze samorządowe złożyli hołd ofiarom.

 

W tej smutnej uroczystości udział wzięły jednostki, które jako pierwsze dotarły na miejsce zdarzenia. Z ramienia samorządu wiązankę kwiatów złożyła wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk oraz sekretarz Dominik Klimanek.

Złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod brzozowym krzyżem upamiętniającym tragiczne wydarzenia sprzed roku towarzyszył sygnał ciszy oraz utwór żałobny "Śpij kolego". Na koniec strażacy uruchomili dźwięk samochodowej syreny.

Przypomnijmy, że główne uroczystości upamiętniające poległych saperów odbędą się w piątek, 9 października o godz. 16:00 na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. Jednym z punktów obchodów będzie odsłonięcie na Pomniku Zwycięstwa tablicy poświęconej ofiarom.

W związku z wydarzeniem Urząd Miejski informuje mieszkańców, że z użytku wyłączone będą dwa parkingi znajdujące się w sąsiedztwie Placu Zwycięstwa.

Video i zdjęcia: Bartosz Kozina

Fot. z próby uroczystości: Marcin Gałuszka-Biernacki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz