28 września 2020

V Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet 2020: Judyta Rębisz i Mateusz Mrówka zwycięzcami w kat. OPEN [FOTO]

W pierwszą niedzielę jesieni, 27 września w Kuźni Raciborskiej odbył się przełożony z kwietnia V Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet 2020. Głównemu biegowi towarzyszyła Kuźniańska Leśna Zadyszka (bieg na 10 km) oraz Dyszka z Kija (marsz nordic walking 10 km).

Na starcie wszystkich trzech wydarzeń stanęło w sumie 214 zawodników (138 w półmaratonie, 45 "kijkarzy" i 31 startujących w "zadyszce"). Sponsorem tytularnym imprezy była Fabryka Obrabiarek Rafamet S. A., zaś przedsięwzięcie odbyło się przy współudziale Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, powiatu raciborskiego oraz szkoły TEB Edukacja.

Bieg główny na dystansie 21,097 metra wśród panów wygrał Mateusz Mrówka z Radlina, a wśród pań Judyta Rębisz z Raciborza.


W Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce, czyli biegu na 10 kilometrów triumfowali: wśród panów najlepszy był Krzysztof Bartosik z Wodzisławia Śląskiego, a wśród pań Weronika Rybok z Czerwionki.


Z kolei w marszu Nordic Walking na dystansie 10 km najszybsi byli: Bogdan Cyrus ze Strzebina oraz Kasia Basista z Pszowa.


Pełne wyniki dostępne są w linkach poniżej:

>>>Półmaraton Leśny<<<

>>>Kuźniańska Leśna Zadyszka<<<

>>>Dyszka z Kija<<<


Zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz